FAQ

Zapoznanie się z regulaminem strony
Istotne zaganiania dotyczące funkcjonowania strony i jej działalności oraz możliwości dla jej użytkowników zarejestrowanych, a także  gości zawarte zostały w regulaminie, który znajduje się na górnej belce strony. Każdy użytkownik strony powinien się z nim zapoznać.

Kontakt e-mail
E-mail kontaktowy z redakcją: mojeptaki.info@gmail.com
E-mail wysłany na ten adres nie jest prywatną korespondencją. Odbierany jest przez zespół strony, który składa się z kilku osób zarządzających serwisem.

Zanim wyślesz e-maila informujemy

Zespół mojeptaki.info informuje, że strona nie jest lecznicą; służy do przekazywania  doświadczeń ornitologicznych oraz hodowlanych. Wiadomości tu przekazywane mają na celu ustalenie ramowych zasad ewentualnego dalszego postępowania i nie zastąpią bezpośredniego kontaktu z lekarzem weterynarii. Autorzy publikacji będący lekarzami weterynarii lub hodowcy zamieszczający tu swoje publikacje dotyczące określonych nawet przypadków chorobowych nie podejmują się leczenia ptaków przez internet, gdyż wszelkie próby samodzielnego podawania leków bez ściśle określonej dawki lub inne próby samodzielnego leczenia zwierząt mogą skończyć się tragicznie. W przypadku stwierdzenia u swoich podopiecznych objawów chorobowych należy skontaktować się z lekarzem weterynarii.

Serwis www.mojeptaki.info nie pośredniczy w żadnych sprawach handlowych. Wszelkie pytania dotyczące kupna, sprzedaży lub zamiany ptaków czy akcesoriów hodowlanych będą przez Redakcję ignorowane.

Wysłałem e maila na adres redakcji strony i nie otrzymałem odpowiedzi
Być może Twój e mail nie dotarł więc spróbuj wysłać go ponownie i czekaj na odpowiedź. Nie zawsze jesteśmy dostępni pod e mailem, więc akurat mogło zdarzyć się tak, że musisz dłużej poczekać na odpowiedź. Mamy rodziny, pracujemy zawodowo a w okresie letnim także korzystamy z urlopów. Nie mniej jednak staramy się systematycznie odbierać pocztę internetową.

Rejestracja w serwisie
Serwis jest dostępny dla gości bez rejestracji. Rejestrujemy użytkowników tylko na ich prośbę, którzy chcą  komentować dodawane artykuły. W tym celu należny przejść do zakładki Kontakt i wypełnić formularz kontaktowy. W rubrykach podać nazwę pod którą chcesz być zarejestrowany (w rubryce:Twoje imię) , e-mail (email przypisany do Twojego konta na które otrzymasz hasło), w temacie wpisać: Rejestracja a w wiadomości wyrazić pisemną chęć do przyłączenia do użytkowników z uprawieniem komentowania. Po zakończeniu procedury rejestracyjnej, otrzymasz nazwę konta oraz hasło użytkownika, które należy zmienić na własne. Prosimy poinformować nas wszelkich niedozwolonych próbach korzystania z Twojego konta lub Twojego hasła i jakimkolwiek działaniu skierowanym przeciw bezpieczeństwu Twojego konta. Po zakończeniu każdej sesji należy się wylogować.

Użytkownicy zarejestrowani na poprzedniej wersji strony muszą zrobić to ponownie według instrukcji opisanej wyżej.

Avatary

Jeśli użytkownik chciałby mieć swój własny  awatar, który będzie go identyfikował z wpisami w serwisie w tym celu należny zarejestrować się w serwisie  https://pl.gravatar.com/   podać swój e-mail  do którego będzie przypisany awatar i wybrać obrazek  z komputera.  Wybrany awatar działa  globalnie na każdym blogu w systemie WordPress  do przypisanego adresu e-mail podanego przy rejestracji. . Więcej informacji w podanym serwisie.

Jak poruszać się po stronie
Kiedy klikniesz na nazwę wybranego działu w meni zobaczysz listę artykułów, lub innych tematów napisanych w tym dziale. Większość tych wpisów można skomentować lub poszerzyć o inne informacje, które dotyczą danego wpisu. Komentować wpisy mogą tylko osoby zarejestrowane. Wpis taki będzie czekał na aktywacje przez moderatorów strony.

Jak mogę znaleźć interesujące mnie informacje na serwisie
Aby szybko znaleźć temat lub post zawierający z interesujące Cię informacje kliknij Szukaj znajdujący się w belce nawigacyjnej nad górnym meni strony. Następnie sprecyzuj w kilku słowach co chcesz wyszukać i wybierz z rozwijanego menu interesujące ciebie tematy. Nawigacja wyszukuje wszystkiej słowa twojego wpisu.

Podgląd nowych tematów i komentarzy
Szczegółowy podgląd ostatnio dodanych wpisów i aktywnych tematów znajduje się   w belce „Ostatnie wpisy”  natomiast podgląd nowo dodanych komentarzy w belce niżej „Najnowsze komentarze”

Zgubiłem moje hasło!
Twoje hasło co prawda nie może zostać odzyskane, ale można je wyczyścić. Aby to zrobić przejdź na stronę logowania i kliknij Zapomniałem hasła, oraz postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami, system na Twój adres e-mail, który został wpisany przy rejestracji wygeneruje nowe hasło.

Jak mogę skomentować artykuł
Po zalogowaniu się pod artykułem kliknij w przycisk Dodaj komentarz.


Redaktorzy
Redaktorzy w serwisie mają uprawnienia i mogą samodzielnie dodawać wpisy, współdziałają w tworzeniu strony.

Autorzy
Użytkownicy z uprawnieniami samodzielnego publikowania artykułów.

Jak mogę dołączyć do użytkowników z funkcjami Autora
Jest do grupa zamknięta i musisz się skontaktować z redakcją strony. Administrator serwisu daje taką możliwość osobą, które będą miały chęć tworzenia strony.

W przypadku gdy chcesz zostać „Autorem” podaj na swoje dane, adres strony WWW oraz przykłady dotychczasowych publikacji. Jeśli takowych nie posiadasz, prześlij nam artykuł, który chciałbyś umieścić na stronie – po zapoznaniu się damy odpowiedź, oczywiście przestrzegając wszelkich praw autorskich oraz ochrony danych osobowych.

Fotografowie

To lista autorów fotografii z którymi stale współpracujemy, uczestniczą w tworzeniu strony poprzez stałe udostępnianie nam swoich prac fotograficznych. 

Merytorycznie wspierani
Umieszczamy nazwiska osób lub strony, które wspierają merytorycznie działanie naszej strony.

Polecamy
Umieszczamy linki do stron wartych odwiedzenia. Jeśli chcesz, aby Twoja strona znalazła się w takim zestawie skontaktuje się z redakcją serwisu w celu ustalenia zasad. Zastrzegamy sobie jednak po zapoznaniu się z treścią strony odmowę takiej współpracy bez podania powodów.

Chciałbym zamieścić swoją pracę
Takie uprawnienia mają tylko redaktorzy serwisu, lub użytkownicy przypisani grupie „Autorzy”, którym takie możliwości zostały przez odpowiednie ustawienie przypisane. Użytkownicy mogą tylko komentować wpisy. Redakcja serwisu bardzo chętnie zamieści twoją pracę, lub nada Ci takie uprawnienia, ale musisz najpierw się z nami skontaktować i ustalić szczegóły.

Nadsyłanie prac, artykułów oraz zdjęć na adres redakcji, które po wcześniejszym z nami ustaleniu znajdą się na łamach naszego serwisu powinno być zaopatrzone w Imię i Nazwisko, oraz adres zamieszkania autora + telefon kontaktowy, oraz krótkie oświadczenie w e-mailu, że nadesłany tekst jest pracą autorską nadawcy. Nie zamieszczamy prac anonimowych nadawców nadesłanych na adres redakcji. Podane dane osobowe pozostaną do wglądu Administracji.

Zespół mojeptaki.info