Kanada: konkurs kanarków śpiewających

fot. Marta Cetnar

► W dniu 8 i 9 listopada w Brampton, Ontario, Kanada odbył się piąty coroczny konkurs kanarków śpiewających. Konkurs został zorganizowany przez American Singer Canary Club Of Ontario Chapter 38 przy współpracy Canadian Association of Colourbred Canaries, Canadian Finch and Softbill Society and the Hamilton Roller Club.
Organizatorem był prezydent klubu Johnny Sfetiko.  Sędzią oceniającym ptaki był Jeanne Pieper z Maryland USA. Ptaków do oceny było wystawionych około 500 szt.
Na wystawie można było zobaczyć również zeberki, amadyny wspaniałe, amadyny ostrosterne, papuziki, kubanki i wiele innych ciekawych gatunków.

Zwiedzający wystawę mogli również zobaczyć prywatne hodowle dużych papug, takich jak: kakadu, ary ararauny, ary chloroptera, żako, amazonki, konury.
W trakcie trwania wystawy odbyło się seminarium dla hodowców i amatorów w temacie hodowli ptaków egzotycznych, eksperci udzielali porad i odpowiadali na zadawane pytania dzieląc się poradami i doświadczeniami hodowlanymi. Uczestnicy wystawy musieli zakupić bilet wstępu za sumę 5 $ , każdy bilet brał udział w losowaniu nagrody głównej, którą była para kanarków czerwonych wraz z klatką i wyposażeniem. Po głównej części wystawy można było zakupić losy, za które można było wylosować papugę falistą lub nierozłączkę.

fot. Marta Cetnar

 

 

 

 

 

 

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.