► Do najczęstszych przyczyn choroby należą zaburzenia hormonalne doprowadzające do tworzenia się równocześnie 2 jaj lub jaj dwu żółtkowych w jajowodzie, nadmiernego rozciąganie jego wiązadeł i zwieraczy kloaki.
Istotną przyczyną jest zbyt wielkie zwiotczenie lub uszkodzenie mięśni brzusznych, co zmusza ptaki do nienaturalnego wysiłku podczas parcia, canadian pharmacy discount number (które ma miejsce przy niedoborowym zwyrodnieniu szklistym mięśni szkieletowych, które występuje przy niedoborze witaminy E i Se, oraz aminokwasów zawierających siarkę, w którym mięśnie brzuszne tracą sprężystość). Zwiotczenie mięśni pogarsza się przy braku ruchu w ciasnych klatkach, spędzanie noclegu w nienaturalnych pozycjach, oraz odtłuszczeniu brzucha, które uniemożliwia sprawne wciąganie jajowodu przy jego naturalnym wynicowaniu w momencie składania jaja.
W większości przypadków wypadanie jajowodu występuje ponownie i jest nie odwracalne. Doprowadza po This is primarily because a renter only needs affordable healthcare.gov for their property and liability and not the building they are renting. kilku dniach do śmierci. Choroba objawia się staxyn vs viagra w różnych okresach życia ptaka, częściej u młodych samic w zależności od głównej przyczyny schorzenia. Do choroby mogą doprowadzić zbyt szybkie wprowadzenie ptaków w lęgi przy nie rozwiniętym dostatecznie jajowodzie, predyspozycje genetyczne, wadliwy program żywieniowy i świetlny, stres, oraz nie korzystne warunki środowiska a przede wszystkim za niska wilgotność.
Objawy:
Wzmożona ruchliwość ptaka, bójki, gubienie jaj, wzmożone parcie i cierpienie w czasie składania jaj, ptaki https://cialisincanada-cheap.com/ składają jaja poplamione krwią, unikanie krycia, wargi kloaki są obrzękłe i zaczerwienione. Zwisający jajowód jest zwykle okaleczany przez inne ptaki, co może zainicjować kanibalizm.
Profilaktyka i leczenie:
Należy utrzymywać we właściwej kondycji ptaki,
nie dopuszczając do zatuczenia. Podczas nieśności wyeliminować wszelkie stresy. W każdym przypadku reguluje się program świetlny, żywieniowy, mikroklimat, wilgotność, odpowiednie żerdki, wyeliminowanie stresów. Leczenie i dawkowanie uzgodnić z prowadzącym lekarzem weterynarii.