Rytmy Natury w Dolinie Baryczy – DVD

Okładka filmu DVD "Rytmy Natury w Dolinie Baryczy" (źródło księgarnia wysyłkowa www.przyrodnicze.pl)

► Księgarnia Przyrodnicze.pl poleca dla czytelników naszego serwisu porywającą opowieść o przyrodzie największej w Europie krainie stawów – Dolinie Baryczy.

Film został zrealizowany na terenie Doliny Baryczy, która w większości swego obszaru wchodzi w skład ostoi NATURA 2000. Jest to teren wyjątkowy zarówno w skali województwa dolnośląskiego jak i w skali całego kraju. Jest on przykładem krajobrazu kulturowo-przyrodniczego, kształtowanego od stuleci przez gospodarkę człowieka, a jednocześnie zachowującego ogromną różnorodność biologiczną. Na terenie tym znajdują się cenne rezerwaty przyrody: Stawy Milickie (jest to również obszar wpisany na listę obszarów Konwencji Ramsar), Wydymacz, Olszyny Niezgodzkie, Wzgórze Joanny.

Dolina Baryczy zachęca do obserwacji i wsłuchania się w jej rytm. Przyrodnicze skarby doliny rozwinęły się dzięki różnorodności i przenikaniu się światów człowieka i natury. Z każdym dniem i pora roku Dolina Baryczy pulsuje śpiewem ptaków oraz drogocenną mozaiką stawów, lasów i pastwisk. Wsłuchajmy się w jej puls. Pomóżmy ochronić jej naturalne piękno. Film powstaje dzięki przyrodzie. Przez ponad dwa lata w porach roku oraz dnia i nocy, w czasie rozkwitu i dorastania, w codziennym misterium życia i śmierci, na lądzie, wodzie, bagnie i w powietrzu towarzyszy jej Artur Homan.

 

Więcej na temat wydania znajdziemy na stronie księgarni wysyłkowej  przyrodnicze.pl

One Response so far.

  1. Hanka pisze:

    Doczytałam się na stronie księgarni wysyłkowej, że kupując film, dostać możemy mapę Doliny Baryczy za 5 zł. Na pewno warto …
    O filmie już słyszałam, o nim się mówi, zobaczyć trzeba, jest wartościowy, ważny – sam Autor jest tego gwarancją. Ja już zamówiłam :) )

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.