Dlaczego tysiące ptaków spadło z nieba ?

 

► Biolodzy i ornitolodzy zastanawiają się nad przyczyną śmierci tysiąca ptaków, które znaleziono na dachach, gałęziach i podwórkach w małej amerykańskiej miejscowości Beebe, w stanie Arkansas. Jak podają źródła informacyjne, przedstawiciele władz Arkansas zgromadzili około 65 martwych ptaków, które zostały wysłane do laboratoriów stanowej komisji ds. zwierząt i drobiu, a także do ośrodka zdrowia fauny i flory w Madison, w stanie Wisconsin. Pozostałe martwe osobniki zostały zebrane i oddane do utylizacji.

Pierwsze zgłoszenia o martwych ptakach zaczęto otrzymywać 31 grudnia 2010 około godziny 23.30. Do północy już ponad 1000 kosów spadło w regionie miasta Beebe. Źródła informacyjne nie są zgodne co do ilości martwych ptaków. Jedne podają liczbę 1000, inne 2000, natomiast Teleexpress podał liczbę 5000 martwych ptaków.

 

Fakt.pl podaje : „Poza tą miejscowością nie znaleziono niczego podobnego. Jednocześnie biolodzy odkryli w rzece Arkansas blisko 100 tys. śniętych ryb. Wydarzenia te nie są jednak ze sobą łączone, bo miejsce, gdzie znaleziono ryby, dzieli od Beebe ponad 200 km”
https://www.fakt.pl/Szok-Z…ly,92010,1.html

Na forum bociany z Przygodzic Eva Stets cytuje wypowiedź użytkownika z tamtego roku https://bocianyzprzygodzic…id=29302#p29302 – podobny incydent wydarzył się w Anglii :

„jest to wiadomość podana dzisiaj rano w brytyjskiej prasie, oraz w BBC, o tajemniczym przypadku gwałtownej śmierci stada dziesiątków szpaków (około stu osobników), które według zeznań osób obserwujących to zjawisko po prostu „spadły nagle chmarą z nieba”, roztrzaskując się masowo na podjeździe czyjegoś domu w niewielkim mieście w południowo-zachodniej Anglii. Kilka osobników, które nie zginęły na miejscu, trzeba było uśpić ze względu na odniesione obrażenia, nie dające szans na przeżycie..”

i link https://www.dailymail.co.u…gle-garden.html

portal wp.pl podaje:

„Zdaniem naukowców pokaz fajerwerków prawdopodobnie wywołał u ptaków tak wielką panikę, że przerażone nie kontrolowały już lotu, lecz wpadały na domy, samochody i na siebie nawzajem. ”

cytuje wypowiedz Karen Rove:

„Ptaki leciały na poziomie dachów domów, a nie na poziomie szczytów drzew, żeby uniknąć eksplozji nad sobą „

Strona https://www.sfora.pl/Masow…dlaczego-a27881 podaje

Odkryto kolejne martwe ptaki w stanie Luizjana…..

….. ponad pół tysiąca martwych kosów, a u wybrzeży Chile odkryto właśnie 1,5 tys. martwych burzyków szarych….

szukamy potwierdzenia tej drugiej informacji ale tylko ta polska strona to podaje (to świeże info sprzed 40 minut), natomiast pod linkiem niżej jest więcej na ten temat pierwszej informacji
https://www.theglobeandmai…340/?cmpid=rss1
i miedzy innymi też informacja, że od września do 26 listopada w pobliżu Houston w stanie Minnesota, padło 4000 ptaków wodnych z powodu epidemii różnych pasożytów.

I pod tytułem „Znów spadły setki martwych ptaków” na stronie https://www.polskieradio.p…martwych-ptakow czytamy:

Ponad 500 czerwonoskrzydłych kosów (Redwinged Blackbirds) padło na półkilometrowym odcinku drogi stanowej numer 1. Niektóre leżały w grupach, inne pojedynczo. Nie widać było na nich żadnych fizycznych obrażeń ani krwi. …..

...Ornitolodzy podkreślają jednak, że zbiorowa śmierć czerwonoskrzydłych kosów nie jest niczym nadzwyczajnym. W ciągu ostatnich 30 lat stwierdzono 16 przypadków kiedy znaleziono w jednym miejscu ponad 1000 martwych ptaków z tego gatunku.

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.