„Energetyczni obrączkarze”

► Firma ENERGA na swojej stronie podaje komunikat prasowy, w którym czytamy, że pracownicy ENERGI pomogą badać dokąd lecą nasze bociany. Pracownicy zaangażują się w obrączkowanie bocianów białych w Polsce.
ENERGA od lat wspiera bociany, jednak w tym sezonie, obok tradycyjnie montowanych i remontowanych platform pod bocianie gniazda, specjalnie przeszkoleni energetycy wezmą udział w akcji znakowania 1000 piskląt bocianów, specjalnymi nowoczesnymi obrączkami zatrzaskowymi. Pracownicy Grupy ENERGA, uzyskają niebawem uprawnienia obrączkarskie i we współpracy z przyrodnikami ze stowarzyszenia PTPP „pro Natura” przystąpią do realizacji projektu, który przewiduje przez najbliższe 3 lata zaobrączkowanie blisko 5000 ptaków.
Optymalnym terminem obrączkowania jest trzecia dekada czerwca, dokładna data przeprowadzenia akcji zależy jednak od pogody i terminów, w jakich bociany powrócą na gniazda oraz przystąpią do lęgów.
Coraz więcej bocianów gnieździ się na słupach elektroenergetycznych, stąd potrzeba stałego monitorowania populacji i migracjach tego gatunku, aby można było im pomagać w zakładaniu gniazd i likwidowaniu zagrożeń. W ciągu ostatnich lat ENERGA zamontowała już ponad pięć tysięcy bezpiecznych platform pod bocianie gniazda.

Na podstawie energa.pl

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.