FUNDACJA RATUJMY PTAKI

► W latach 1998-2004 przez nasz „mały azyl” przewinęło się przeszło 1215 ptaków z 96 gatunków oraz 59 ssaków z 11 gatunków. Spośród nich ponad 60% zostało przywróconych naturze
Na dzień dzisiejszy Fundacja przyjmuje 150-200 ptaków rocznie. Najczęściej są to ptaki miejskie, takie jak sikorki, wróble, zięby, gile, kosy, jerzyki, jaskółki, kowaliki itp. Trafiają do nas również ptaki drapieżne, takie jak pustułki, myszołowy, krogulce, a także sowy- puszczyki i uszatki.
Oprócz gatunków pospolitych, pomoc w azylu znajdują także gatunki rzadkie, niekiedy wręcz unikatowe, wpisane do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt (m.in. bielik, bąk, kania ruda, kania czarna, puchacz, sokół wędrowny, uszatka błotna).
Działalność Fundacji, pomimo naszych najszczerszych chęci, uzależniona jest w dużym stopniu od finansów.
Niestety praca wolontariuszy i bezpłatna pomoc lekarzy weterynarii to nie wszystko – potrzebne są pieniądze na pokarm, transport ptaków do innych ośrodków na terenie kraju, leki…
Od momentu rozpoczęcia działalności Fundacja nie była dofinansowana przez miasto, nie dostaliśmy żadnych dotacji. Na szczęście w kwietniu 2004 roku otrzymaliśmy status organizacji pożytku publicznego (KRS 0000059806).
Oznacza to, że mogą Państwo wesprzeć nasze działania, przekazując 1% podatku dochodowego.

Więcej informacji o fundacji znajdą Państwo na stronie fundacji
www.ratujmyptaki.org

Informacje zamieszczono na stronie za zgodą Członka Zarządu Fundacji-Pani Zofii Brzozowskiej

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.