Wypadek sępa płowego na Krecie – nowe informacje

► Chciałabym nawiązać do mojej informacji, jaką podałam kiedyś na tej stronie, a także do podanych swego czasu wiadomości, które obiegły „przysłowiowe pół świata”, na wielu stronach internetowach, w mediach etc.

Informacja ta odnosiła się wówczas do losu sępa płowego, który uległ wypadkowi z wiatrakiem elektrowni na Krecie (czyt. https://mojeptaki.info/viewtopic.php?t=757).

Sęp od dłuższego czasu przebywał w klatce lotów Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków (EKPAZ), ale… niestety jego mięśnie nie odzyskały dotychczas pełnej sprawności (a czasu minęło już sporo). Skrzydło ptaka nie jest na tyle silne, by mógł on swobodnie latać (mięśnie są nadal szytwne). Im więcej mija czasu, tym mniejsza jest już nadzieja na to, że zraniony w ub. roku przez wiatrak sęp płowy będzie mógł być wypuszczony na wolność.
Jak mówi greckie przysłowie: „nadzieja umiera ostatnia”, ale ta nadzieja, niestety w tym przypadku maleje…

Na wideo niżej możecie zobaczyć Państwo akcję wypuszczania dwóch innych sępów płowych na Krecie, które doszły do siebie w Ośrodku EKPAZ (jeden był osłabiony, drugi zjadł zatruty pokarm). Szkoda, że zabrakło razem z nimi sępa, o którym wspomniałam.
https://www.youtube.com/watch?v=lga4ZGxq4uo

Autor: Eva Stets
PwG OTOP, HOS-Hellas, bociany z Przygodzic
wolontariat Greckiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt (EKPAZ)

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.