Ptasia twórczość Katarzyny Kopiec

fot. Katarzyna Kopiec. Pokląskwa (Saxicola rubetra).

► Katarzyna Kopiec pochodzi z Elbląga, od 1991 roku mieszka w Gdańsku (obecnie na Wyspie Sobieszewskiej). Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, wydziału Biologii; pracownik Zakładu Ornitologii PAN w Górkach Wschodnich.

 

Od wielu lat rysuje, maluje i pisze wiersze, oraz opowiadania. Swoje prace poświęca ptakom, obrazy malowane akwarelami na papierze, akrylami na drewnie i innych materiałach.

O sobie pisze : Jednak maluję i piszę i mam to dziwne przeświadczenie, że to dopiero początek.
Moja wieloletnia droga przez ornitologię miała z pewnością jedną dobrą stronę – widzę ptaki. Żeby coś namalować trzeba to widzieć gdzieś „za oczami”.

Pierwsza wystawa ruszyła z Wyspy Sobieszewskiej (Domu Kultury „Wyspa Skarbów”, 02.09.2005) i choć potem objechała jeszcze Bydgoszcz i Cedry Wielkie, nigdzie indziej nie spotkała się z takim odbiorem jak tu. No cóż, to była opowieść o tym świecie, tych ludziach…
W roku 2006 zorganizowałam drugą wystawą: „Malowany Ptak” (znów DK „Wyspa Skarbów” 06.10.2006) i to już był tylko pędzel. Znalazły się tam między innymi obrazki namalowane do książek, a więc: projekt okładki do „Krukowatych w Polsce”, seria ilustracji do „Polskiego Atlasu Ornitologicznego” i do monografii „Bocian w Polsce”. Nie piszę o ptakach – nie umiem, może kiedyś, kiedy odejdę od komputera na dłużej i będę więcej im się przyglądać zamiast o nich liczyć, to znajdę słowa – oby.

Za zgodą autorki przedstawiłam kilka prac Pani Katarzyny, oraz zapraszam na domową stronę autorki do obejrzenia pozostałych dzieł.

Akwarele ptaki

fot. Katarzyna Kopiec

fot. Katarzyna Kopiec

fot. Katarzyna Kopiec

Akryl na sklejce

 

fot. Katarzyna Kopiec

fot. Katarzyna Kopiec

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.indyart.net/

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.