Koliberki z Kaliforni

koliberki z Kaliforni

► Następnym ptakiem, ktorego obserwowaliśmy poprzez przekaz internetowy to Rudaczek kalifornijski Selasphorus sasin jest to bardzo malutki gatunek kolibra, którego długość długość ciała to okolu 7,5 – 9 cm, natomiast masa ciała ok. 3 g. Kolibry żywią się głównie nektarem kwiatów. Wiele ludzi w regionach gdzie występują te ptaki, aby przyciągnąć je do swoich ogrodów, wieszają specjalne podajniki do których jest wlewany nektar.

Koliberka o imieniu Phoebe ma swoich fanów na całym świecie na niektórych portalach społecznościowych zawiązują się jej kluby, to bardzo pouczające i edukacyjne przekazy, które również są wykorzystywane w szkołach. Monitoring Phoebe, który znajduje się na stronie https://phoebeallens.com/ funkcjonuje od 2007 roku. Na stronie przekazu możemy znaleźć bardzo interesującą galerie fotograficzną, na których zdjęciach można zobaczyć jak jest zamontowana kamerka.

Sezon gniazdowania koliberków trwa od października do początku czerwca.
Gniazdko koliberka jest bardzo malutkie wielkością przypomina piłeczkę tenisową, a jajeczka są małe jak ziarenka grochu. Samiec koliber nie jest aktywny podczas wysiadywania jaj i wychowu młodych ptaków, do samicy należy cały trud z tym związany.

Gniazdko Phoebe jest założone w krzaku róży, gdzie obok zamontowano kamerkę. Koliberka w tym roku składała już 3 raz swoje jajka, niestety lęgi były nie udane, poprzednim razem jej jajka zostały zjedzone przez inne ptaki. Phoebe nie dała jednak za wygraną i kolejny raz złożyła jajeczka około 23 kwietnia. Od tego czasu koliberka wysiadywała jajka, i trwało to około 17 dni.

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.