Molly z San Markos w Kaliforni

molly

► Internauci mogą śledzić na żywo życie dzikich osobników sowy płomykówki (Tyto alba) z Kalifornii nazwanej Molly. Bezpośredni przekaz z kamery znajdziemy pod internetowym adresem https://www.ustream.tv/theowlbox

W skrócie o przekazie

Moolly po raz pierwszy została zauważona w budce 21 stycznia. Pierwsze jajo zostało złożone 13 lutego Inkubacja trwała około 30 do 34 dni. Jajka wysiaduje tylko samica.
Samica została nazwana Molly, a samiec McGee. Rozpoznać je można po ubarwieniu: Molly jest brunatno brązowa na twarzy i piersiach, natomiast samiec ma białą klatkę piersiową i twarz.

Płomykówka jest powszechnie występującą sową w większości regionów świata. Są one nocnymi ptakami i rzadko można je zaobserwować w locie w ciągu dnia.
Żyją około 2 lata z tego względu że latają nisko nad ziemia i są narażone na potrącenia przez samochody i jako zdobycz innych zwierząt jak tez inne niebezpieczeństwa.

Molly w gnieździe pozostanie przypuszczalnie jakieś 50 dni, a z młodymi 80 dni dopóki młode nie będą samodzielne. Po tym czasie jak już młode się opierzą i będzie wystarczająco dużo pożywienia przypuszczalnie Molly może mieć drugi lęg, ale nie koniecznie.

Molly zazwyczaj w gnieździe młode karmi myszami, królikami (to ich ulubione pożywienie), choć zdarzają się i szczury. Samca w gnieździe nie widać, gdyż jego zadaniem jest dostarczanie samicy pożywienia. Zazwyczaj przylatuje wieczorem doglądać samicy. Gdy młode stają się coraz większe Molly częściej opuszcza gniazdo.

Molly bardzo szybko stała się bardzo sławną sową, z jej wizerunkiem zaczęto produkować kubki, koszulki, została również wydana książka znanego amerykańskiego autora dokumentującego prawdziwe historie Erica Blehm, a ilustrator i projektant Chris Adams namalował wspaniałe rysunki. O Molly powstały również piosenki, kluby społecznościowe. Molly bardzo szybko została wypromowana przez założyciela kamery, a amerykanie na jej punkcie oszaleli.

Przekaz dobiegł końca

Molly pomyślnie wychowała swoje młode, a dopingowały jej przy tym rzesze internautów i jak na amerykanów przystało cały show nadal trwa, dom właścicieli przekazu zamienił się w studio, gdzie Carlos zaprasza różne osoby, organizowane są też pikniki i wiele innych atrakcji.

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.