Kolce na ptaki – ochrona budynków

► Na aukcjach internetowych i w sklepach sprzedawane są kolce, które mają odstraszać ptaki, zwłaszcza gołębie, by nie siadały na parapety budynków i nie brudziły ich. Klienci zachęcani przez atrakcyjne oferty skutecznych kolcy, nie raniących ptaków montują owe zabezpieczenia, jedne wyposażone są w gumowe końce, inne natomiast nie.
Jednak kolce okazują się pułapką i bronią przeciwko ptakom, które nabijają się na owe kolce, mimo zapewnień producentów, że nie ranią ptaków.

Źródła informacyjne donoszą że „w lipcu Opolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami złożyło doniesienie do prokuratury. Według inspektorów mogło dojść do przestępstwa w postaci znęcania się nad zwierzętami. Postanowili interweniować, gdy na pl. Piłsudskiego znaleziono gołębia, który zginął, nadziewając się na ostre kolce.
Prokuratura jednak sprawą się nie zajmie, bo wcześniej policja prowadziła podobną i nie znalazła dowodów na to, by doszło do przestępstwa.  Administrator budynków Spółdzielnia Przyszłość w Opolu miał dokumenty od producenta kolców oraz z Ministerstwa Środowiska stwierdzające, że kolce mają wymagane atesty i są przez ministerstwo zatwierdzone.  Sytuacji tej nie może zmienić fakt, że na kolcach ptaki jednak giną, na co inspektorzy TOZ-u mają dowody.”

Z iloma takimi sytuacjami możemy spotkać się w Polsce, czy prawo Polskie jest zbyt słabe by wprowadzić do obrotu tylko takie zabezpieczenia, które faktycznie okazują się bezpieczne dla ptaków ?
Czy dbając o swoją czystość i sterylne warunki, naprawdę zapominamy o cierpieniu innych żywych istot, przed którymi tak chorobliwie się bronimy nie patrząc na nic.  A przecież oddychamy tym samym powietrzem.  I ile jeszcze czasu upłynie nim zrozumiemy, że nie ma już kto dla nas śpiewać w piękny wiosenny poranek.

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.