► Fotografowie, którzy wspierają nasz serwis w stałej współpracy  udostępniając swoje fotografie do publikacji.

 

Hanna Żelichowska

Chce pokazać jak wiele ptaków znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka. Że miasto jest specyficznym biotopem w którym żyją ptaki, odpoczywają , śpiewają , tokują, zakładają gniazda, wychowują potomstwo, żerują. Lubi ptaki, jest ptasim światem bardzo zainteresowana, wrażliwa na ptasi los i  zadedykowana ptasim sprawom.  Czyta o ptakach, pisze o nich i je fotografuje.

Strona internetowa: www.ptakimiasta.pl

 

 

Marek Paluch

W fotografii ważne jest dla niego  uchwycenie „modela” w najwspanialszym świetle. Przykładając wizjer aparatu do oka uśmiecha się sam do siebie i cytuje  jednego z fotografów światowego formatu „Nie twierdzę że potrafię to robić, ja po prostu to kocham”. Przyroda jest doskonała, dlatego stara się ukazywać nie tylko jej piękno, ale również problemy związane z oddziaływaniem człowieka na świat natury.

Strona internetowa:  www.marekpaluch.pl

 

 

 

Paweł Wacławik

Najwartościowsze są dla niego zdjęcia dynamiczne, sytuacyjne, pokazujące ciekawe sceny z życia zwierząt. Są one jednak najcięższe do zrobienia, bo wymagają wiele wiedzy, przygotowań ale i szczęścia. Autor uwielbia dreszczyk emocji, jaki wiąże się z obserwowaniem i fotografowaniem dzikiej przyrody z bliska, będąc niezauważonym dla zwierząt.

Strona internetowa:  www.pawelwaclawik.pl

 

 

Dariusz Adamkiewicz

Bohaterami jego zdjęć   są głównie zwierzęta, a przede wszystkim, budzące  szczególne zainteresowanie, ptaki.Ich zdolność latania jest dla niego symbolem wolności i upragnionej niezależności, bajeczną różnorodność świata ptaków, którą chce pokazać na fotografiach. Jego celem jest zatrzymać widza na chwilę, przekazać niezwykłe emocje jakie towarzyszyły  podczas obcowania z dziką przyrodą.

Strona internetowa:  www.dariuszadamkiewicz.pl

 

 

Jacek Drozda

Każdą wolną chwilę spędza na łonie natury, bo tam naprawdę odpoczywa. Fotografia daje mu wiele
radości ale jest tylko „przyłowem” w obcowaniu z przyrodą. Nie specjalizuje się w konkretnym
gatunku zwierząt, nie preferuje gonitwy za tymi najrzadszymi lecz oddaje się tym, które go otaczają
zamieszkując najbliższe okolice. Ma wśród nich te, które podziwia najbardziej czyli kruki.

Strona internetowa: www.rurzyca.pl

 

 

Sylwester Cwaliński

Jego twórczość fotograficzna skupia się przede wszystkim na ptakach, które fotografuje w różnych miejscach naturalnego środowiska.  Nie jest łatwo zbliżyć się do ptaków, wymaga to dużo cierpliwości i wiedzy, jednak jego pasja  i zaangażowanie uwieńczone są często sukcesem  co widzimy na fotografiach , które upublicznia.

 

 

 

 

Marcin Stefańczyk

Od zawsze interesowała go otaczająca przyroda, a zwłaszcza ptaki,  które bardzo szybko stały się bohaterami  jego „bezkrwawych łowów” .  Aby  być jak najbliżej skrzydlatych bohaterów swoich zdjęć  „wtapia się w otoczenie”. Jego fotografie to efekt niezliczonych godzin spędzonych w terenie, w tym w wodzie, błocie, zimnie, skwarze letniego słońca i w towarzystwie nie zawsze pokojowo nastawionych owadów.

Strona internetowa: www.marcinstefanczyk.pl

 

 

 

 

 

Rafał Bojanowski

Fotografowanie naszych skrzydlatych przyjaciół, ale także ich obserwacja jak i podnoszenie poziomu informacji na ich temat jest jego wielką pasją, której poświęca każdą wolną chwilę obcując z dziką przyrodą w ciągłym poszukiwanie wymarzonego kadru.

Fotografowaniem ptaków zajmuje się od 06.2007. r. Od tej pory stara się nadrobić zaległości ze straconych lat poprzez bardzo częste spędzanie swojego wolnego czasu w plenerze na foto łowach. Fotografie  Rafała  przedstawiają wiele pięknych i interesujących gatunków ptaków.

Strona internetowa:  http://www.rafalbojanowski.pl/

 

 

 

 

 

Dawid Panasiuk

Dawid Panasiuk

Swoją przygodę z naturą rozpoczął będąc jeszcze małym chłopcem. Interesowały go wszelkie otaczające zwierzęta, lecz najbardziej inspirowały go ptaki.
Swą wiedzę na temat tych pięknych skrzydlatych stworzeń zaczął pogłębiać w chwili przeczytania „Ptaków Polski” A. Kruszewicza i obserwacji przez pierwszą w swoim życiu lornetkę.

Próbował fotografii, lecz to nie tego sposobu uwiecznienia szukał.  Pokusił się więc o zasmakowanie digiscopingu – metody polegającej na filmowaniu za pomocą zestawu składającego się z lunety i aparatu. Filmowanie dzikiej przyrody z oddali okazało się fantastycznym sposobem obserwacji i dokumentacji jednocześnie.