Dodał(a) Agata dnia 22 - 02 - 2011 0 Komentarzy

► Jak podaje dziennik.pl strażnicy z więzienia Danilo Pinheiro w Sorocabie, miejscowości położonej 100 km od Sao Paulo, wykryli dwa gołębie z przymocowanymi do ciała woreczkami z ukrytymi wewnątrz komórkami, które przyfrunęły do ich ośrodka penitencjarnego. Strażników nie zdziwiłaby obecność gołębi na ogrodzeniu więziennym, gdyby nie te małe szmaciane woreczki. Zaintrygowani strażnicy przywabili ptaka, rozsypując mu przed dziobem ziarenka. Gołąb, uległ pokusie i najedzony został schwytany przez strażników. Gdy strażnicy sprawdzili zawartość woreczka znaleźli wewnątrz części telefonu komórkowego. Następnego dnia pojawił się drugi gołąb tym razem z woreczkiem, który zawierał ładowarkę.

Jak twierdzi policja, gołębie najprawdopodobniej wykluły się na terenie więzienia i zostały wychowane przez osadzonych, a następnie ktoś je musiał stamtąd zabrać. ” Gołębie instynktownie wracają do domu, zawsze” – mówi Celso Soramiglio, prowadzący dochodzenie. Na razie nie wiadomo, kto wytresował gołębie.

Artykuł pojawił się 1 kwietnia więc można twierdzić, że wiosenny żarcik, aczkolwiek sam fakt użycia gołębi pocztowych wydaje się bardzo wiarygodny, bo przecież każdy z nas kojarzy sobie gołębie pocztowe jako najstarszą metodę komunikacji, a już najmłodsze dzieci zapewne pamiętają bajki, w których gołąb przynosił pięknej królewnie uwięzionej w zamku miłosne listy.

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.