Dodał(a) Agata dnia 22 - 02 - 2011 0 Komentarzy

► Portal Gazeta pl. w swoim artykule dotyczącym walentynkowego święta przedstawia historie tego święta, które bardzo szybko przyjęło się również w naszym kraju. Jak się okazuje o dacie święta zadecydowała przyroda, a w szczególności ptaki. W połowie lutego bowiem ptaki gnieżdżące się w Wiecznym Mieście Rzymie zaczynały miłosne zaloty i łączyły się w pary. Uważano to za symboliczne przebudzenie się natury, zwiastujące rychłe nadejście wiosny.

Serwis nowiny.24 podaje, że Brytyjczycy uważają Walentynki za własne święto dlatego, że rozsławił je na cały świat sir Walter Scott, twierdzą, że 14 lutego to dzień, kiedy na Wyspach Brytyjskich ptaki zaczynają łączyć się w pary. Ludzie po prostu idą za ich przykładem. Natomiast portal polityka.pl w swoim walentynkowym artykule podaje, że tak naprawdę symbolem walentynkowego święta powinny być wszystkie ptaki krukowate, a najlepiej zwykłe wrony. Swoje poglądy autor tekstu popiera argumentem z życia wron, które żyją w stałych związkach przez całe życie, trwające nawet 70 lat. Wrony łączą się w pary w wieku 2 lat i zgodnie przeżywają całe swoje życie. Uczucia wrony są tak wielkie, że gdy jastrząb zaatakuje jednego z partnerów, drugi, ryzykując życie, próbuje go ratować.

Jak widać warto bliżej przyjrzeć się ptakom nawet tym czarnym, pospolitym, które nie przyciągają naszej uwagi swoimi barwnymi kolorami. Warto zastanowić się przez moment nad harmonią ptasich związków, ich wiernością, i wielkim oddaniem.

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.