Dodał(a) Agata dnia 3 - 03 - 2011 0 Komentarzy

fot. W.K Julita Henz (reporter CNN)

► 21 marca 2009 Eva Stets, prowadząca już trzeci sezon forum „Bocianów z Przygodzic” przekazała tam właśnie bardzo ciekawą i nietypową obserwację sępa kasztanowatego Aegypius monachus na Alasce.

„Historia, którą opiszę (za zgodą obserwatorów), obiegła ostatnio przysłowiowe „pół świata” – z Alaski do Grecji, przez Polskę i Mongolię do różnych zakątków USA. Byłam bardzo zdziwiona, gdy zobaczyłam zdjęcie z pytaniem mojego szkolnego kolegi: „Evo, co to ?”.
Kolega podróżuje po świecie, żyje na swoim jachcie, kocha przyrodę i nie jest ornitologiem. Zdjęcie powstało przez przypadek, podczas „czatowania” z obiektywem na zupełnie innego zwierza.
Miejsce obserwacji Alaska. Ptaszysko…no właśnie ? Wyglądał na sępa kasztanowatego… ale na Alasce??? Postanowiłam poszukać……”

Informacja i cała historia są ciekawe i tak niespotykane, że warto tekst przeczytać w całości. Historią zainteresowały się także amerykańskie media (w tym Anchorage Daily News http://www.adn.com/ )
Więcej na temat obserwacji sępa kasztanowatego na Alasce można przeczytać na forum „Bociany z Przygodzic”, w temacie poświęconym ciekawym obserwacjom innych ptaków:
http://bocianyzprzygodzic…id=12638#p12638

 

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.