Dodał(a) Agata dnia 26 - 02 - 2011 0 Komentarzy

fot. Alicja Panka. Woliera zewnętrzna.

► To dobry element hodowli ptaków, w takich wolierach większość gatunków może przebywać większą część roku.
Planując budowę takiej woliery należy wziąść pod uwagę warunki, jakimi dysponujemy. Woliera powinna stać blisko domu, w miejscu nie za bardzo zacienionym i daleko od drogi. W wolierze możemy zaprojektować raj dla naszych ptaków, coś, w czym będą czuły się dobrze i swobodnie.
Można posadzić krzewy i pnącza, zwracając uwagę by nie były roślinami trującymi.
W takich krzewach nasze ptaki znajdą schronienie, zbudują gniazda.
Rośliny można posadzić w donicach i pojemnikach. Jeśli w naszej wolierze są papugi większość tych roślin zostanie zniszczona, natomiast dla ptaków wróblowatych rośliny te utrzymają się długo w dobrym stanie.

Woliera zewnętrzna Jolanty z Kępna.

Planując budowę woliery warto przemyśleć kilka aspektów, które mogą okazać się bardzo ważne a uchronią nasze ptaki przed późniejszymi problemami czy niebezpieczeństwami. Tu należy zastanowić się nad konstrukcją dachu, który powinien być spadzisty, odprowadzający wodę poza wolierę. Podłoga skośna umożliwiająca odpływ wody podczas opadów lub wyposażona w kratkę ściekową.
Należy rozważyć z czego zrobiony będzie fundament woliery, który zabezpieczy podkopanie się drapieżników, czy gryzoni, jak np. kuny czy szczurów. Dobrze jest również, gdy taka woliera posiada część obudowaną, gdzie ptaki mogą się schronić przed złymi warunkami atmosferycznymi.

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.